Magnez i Bor sojusznicy czy antagoniści w terapii bólu stawów czyli jak w 4 dni stanąć na nogi.

Przypadek 2.

Władysława, lat 82. Zgłosiła się na diagnostykę VEGA test z powodu bólu w stawach, głównie stawów kończyn dolnych i kręgosłupa. Z powodu bólów pleców Pani przeszła w ciągu ostatnich czterech lat 2 operacje kręgosłupa (jedna nieudana, druga – poprawka) oraz operację stawu biodrowego. Po zakończeniu procesu leczenia i rekonwalescencji ból pozostał. W ramach rekonwalescencji Pani okresowo  nadal uczestniczy w  zabiegach leczniczych mających na celu eliminację bólu. Występują  kłopoty z pamięcią i koncentracją. Porusza się skrzywiona od miejsca wsparcia do miejsca wsparcia jedynie w obrębie pokoju i kuchni.

Diagnostyka VEGA test nie wykazała przyczyn patogennych występowania bólu. Pani, mimo swojego wieku utrzymywała mikrobiologiczną równowagę patogenów.  Diagnostyka wykazała niedobór kilku pierwiastków śladowych, w tym Boru.  Tak jak w przypadku pierwszym zastosowano okłady na nogi z preparatu zawierającego Bor. Odstąpiono od zalecenia przyjmowania Boru doustnie ze względu na zaawansowany wiek i  możliwe upośledzenie wchłaniania. Zrezygnowano z suplementacji Magnezem, ze względu na unormowany poziom Magnezu w organizmie oraz antagonizm jaki może wywołać długotrwałe przyjmowanie Magnezu, ograniczając wchłanianie Boru.

Zaproponowana terapia zadziałała w ciągu 4 dni.  Stopniowo zmniejszał się poziom bólu. Ból ustąpił po 4 dobach. W piątym dniu Pani samodzielnie,  o lasce poszła do oddalonego około 300m sklepu po małe zakupy.  Terapia kontynuowana jest profilaktycznie 2 dni w tygodniu do uzyskania  poziomu optymalnego Boru w organizmie. Pod obserwacją jest także progres w koncentracji, zapamiętywaniu i zrozumieniu tekstu.

Wszystkich zainteresowanych wpływem Boru na nasz organizm zapraszam do przeczytania kolejnego postu BOR – wszystko co musisz wiedzieć o tym „małym” pierwiastku.

Leave a reply